YKS Sınavı Korona Ara Tatili Ders Çalışma Programı + TavsiyelerYKS'ye sayılı günler kala dünyayı kasıp kavuran bir virüsün peydahlanması bir çoğunuzun moralini bozmuş durumda, farkındayım. Ama unutmamalı ki YKS'nin TYT ayağında şu an geri kaldığınız 12.Sınıf konularının hiçbirisi yer almıyor.

Bu bağlamda özellikle TYT ağırlıklı çalışmak faydalı olabileceği gibi imkanınız varsa AYT konularından geri kaldıklarınızı veya hiç başlamadıklarınızı özel ders yoluyla veya konu anlatımlı kitaplar + youtubedan kendiniz bir şekilde bitirmeli ve anlamalısınız. Bol çözümlü soru ve not tutarak okuldaymış gibi çalışmak ise bu ara tatilin püf noktası.

Ha bu arada üzgünüm bu sizin için de bir tatil değil :) Ara diyelim.

İlk günden itibaren çalışmaya başlamalısınız.

Korona virüsü tatilinde YKS ders çalışma programı tavsiyesi:  • Bence ara vermeden çalışmaya başlayın bu sebeple 14-15 Mart'tan başlatacağım.
  • 14-15 mart birer deneme çözerek güncel durumunuzu görün.
  • 14-20 mart arası tüm konuların genel ve detaylı tekrarını yapın. Bu tekrarları yaptığınız günlerde bol bol çözümlü soru çözebilirsiniz.
  • 21-22 mart günde 2 deneme toplam 4 deneme yapıp yine bir son durumunuzu gözlemleyin.
  • 23-27 mart arası bu denemelerde yapamadığınız konuları baştan bitirin. Haricinde anlayamadığınız konuları internetten anlatım videolarını izleyerek veya özel ders ile kesinlikle halledin. Artık konu derdiniz olmasın.
  • 28-29 mart günde 2 deneme toplam 4 deneme yapıp güncel durumunuzu görüp 14-15 marttaki durumunuz ile kıyaslayın. 
Çalışmanız boyunca tekrarı, konu bitirmeyi öncelikli tutun. Denemeleri çözdükten sonra bir köşeye atmayın, yapamadığınız soruların konularının bir listerisini çıkartın. Ayrıca konuları anlayarak bitirmeden normal soru değil de çözümlü soru çözün.

Bir kaç tavsiye:

  • YKS ağırlıklı çalışın ama LYS'yi ihmal etmeyin. Denemelerden birini sabah yks, birini akşam lys şeklinde de yapabilirsiniz.
  • Çözemediğiniz soruların bir listesini oluşturun. tatil boyunca tekrar tekrar çözmeye çalışın. yine de çözemediklerinizi tatil sonrası mutlaka sorun hocalarınıza. diğer türlü boşa o kadar soru çözmüş olursunuz, bu kısım çokomelli.
  • Süre yetiştirememe sorunu hepimiz de var. Tatilde çözdüğünüz her testte süre tutun. Bunu çok önemseyin.


Şimdilik bu kadar. Unutmayın sizi ilerletecek olan sadece ama sadece sizin kişisel azminizdir.


Görüşmek üzere... 

Psikolojik Danışman
Rehber Öğretmen

0/Yorum Yap/Yorum

***Yorum bırakırken Adı/URL seçecekseniz URL girmeyin. O kısım boş kalsın. ***.

**Yorumunuz onaydan geçtikten sonra yayınlanır, kısa sürede onaylanır.**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sol alt köşesinde bulunan Beni Bilgilendir kutusunu işaretleyebilirsiniz. Bunun için gmail hesabınızla yorum yapmalısınız.**

Daha yeni Daha eski