firatyalcin.com Yenilendi Değişti! (4 Mart 2020)

Tüm meslektaşlarıma ve öğrencilere merhabalar diyerek başlayayım..

2011-2012 yıllarında henüz dokuz eylül üniversitesi PDR de 2.Sınıf öğrencisiyken sadece kişisel blog amaçlı ismim soy ismim ile açtığım bu blog, 8-9 yılda bir çok yayına ve yüzlerce yoruma erişti. Fakat açıkçası 2016'dan bu yana yani 4 yıldır yılda bir yayın yapıp alan adının süresini uzattım sadece. İşler yoğunlaşmıştı, artık öğrenci değildim.Fakat bu durum daha fazla içime sinmedi. Blogun görünümü falan çağ dışı ve bir çok yerinde hatalar mevcut idi. Önce bunu değiştirelim dedik ve 3 haftalık uğraşın sonunda temamızı yani dış görünüşümüzü ve site hızını tamamen değiştirdik, ve blog artık daha modern bir görünüm ve google'ın söylediği kadarıyla harika bir site açılış-yüklenme hızına sahip.

Her bilginin youtube videolarına döküldüğü ve blogların bir bir kapatıldığı, okumanın izlemenin arkasına atıldığı bu günlerde eminim ki benim gibi kişisel bilgi verici özgün blogları mumla arayan bir çok kişi vardır. Bu yüzden bu blogu tekrar canlandırmayı kendime vazife bildim.

Hem bu blog bir nevi ben oldu, hayatım oldu. Üniversite 2.sınıftan yani 2011'den bu yana yazdığım bir günce, meslektaşlarımla fikir alışverişinde bulunduğum bir platforma dönüştü. Şimdi meslek hayatımın 6.senesindeyim. Nereden nereye..

Yeni halinde blogda şu değişikliklere gittim:


  • Tema, mobil arayüz, kısacası görünüm adına her şey değişti ve daha çağdaş oldu.
  • Eskiden "kişisel yazılarım" çok imiş. Bu değişti. Fazla kişisel yayınların hepsini rafa kaldırdım çünkü bu blog artık çok kişisel yazabileceğim bir gizliliğe sahip değil. Derin duygular paylaşmak yok artık :)
  • Kategoriler değişti. Artık burada öğrencilere çokça hitap edeceğim. YKS ve LGS kategorileri, "rehberlik servisi öğrenciye yönelik" kategorilerinde gençlerle bir çok detaylı bilgi ve yönlendirme paylaşacağım. "Meslek tanıtımı" kategorisinde öğrencilerin meslek dağarcığını genişletip, "tercihler" kategorisinde tercih döneminde online rehber öğretmeniniz olmayı hedefliyorum. 
  • Ayrıca PDR  ile ilgili yayınlara öncelik vereceğim. Okul psikolojik danışmanı / rehber öğretmeni meslektaşlarımla bizzat kendi hazırladığım veya kullandığım dokümanları, dokümanlar ve aynı zamanda PDR kategorisinde paylaşacağım. PDR Alanının sorunlarını ve ihtiyaçlarını konuşmaya, arkadan gelen meslektaşlara alanda yol göstermek önceliğim olacak.
  • Kişisel anlamda tavsiyelerimi, teknolojiyle alakalı gelişmeleri, tavsiye etmediğim teknolojik eşyaları, gezdiğim yerleri ve gezilecek yerleri "DİĞER" kategorisinde bulabilirsiniz. Ama birinci önceliğim yukarıdaki kategoriler olacak.
  • Yorumları artık en fazla 2 gün olmak üzere genelde 12-24 saat içerisinde yanıtlayacağım.
  • Başlıca hobilerim kodlama ve kort tenis. Belki bunlar üzerine de karalarım :)
E o zaman start verilsindi.

Görüşmek üzere... 

Psikolojik Danışman

0/Yorum Yap/Yorum

***Yorum bırakırken Adı/URL seçecekseniz URL girmeyin. O kısım boş kalsın. ***.

**Yorumunuz onaydan geçtikten sonra yayınlanır, kısa sürede onaylanır.**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sol alt köşesinde bulunan Beni Bilgilendir kutusunu işaretleyebilirsiniz. Bunun için gmail hesabınızla yorum yapmalısınız.**

Daha yeni Daha eski