Yaşlandıkça Mutlu Olan İnsanlar Mutlu Ölür!

Genel Konular, PDR, Psikoloji, Kişisel Yayınlar, old,

Bu yazı eski bir yazıdır ve geçerliliğini kaybetmiş olabilir. alert-info
Yapılan bir araştırmaya göre insanların en çok orta yaşlarında mutsuzlaştığını belirledi. Yani 40lı yaşlarına geçişte yaşanan psikolojik eşiklerin en zor döneminde. Genelde bu yaşlarda kişi şimdiye kadar yaptıklarını sorgulamaya, renklerle dolu hayatının artık rutinleşerek grileştiğini düşünmeye başlar. Kendini, işini, sosyalliğini, ailesini sorguladıkça farklı ruh hallerine; karmaşık duygulara bürünür.Örneğin akranlarının ölüm haberlerini duymak kişiyi üzmekle bırakmaz başına gelebileceğinden bu olasılığa yaklaşmış olmaktan, yaşlandığını hissetmekten korkmaya başlamasına neden olur.

O yaşına kadar bastırılmış bütün duyguları için , kırıldığı için, üzüldüğü için, ağladığı günler için, mutsuz günleri için üzülür. Geçen yıllarına üzülür, iyi değerlendiremediğini düşünür çünkü.

Ancak o eşiği aştıktan sonra yeniden doğmuşcasına mutluluğu yeniden yakalarlar.
Orta yaş bunalımına girmemek için sahip olduğunuz manevi değerlerinizi düşünerek başlayabilirsiniz. Sağlığınız yerinde mi, sevdiklerinizin kaçı yanında, kaç tane gerçek dostunuz var, sevildiğinizi hissettiriyorlar mı size? Önemli olan bunlar..

Yaşlandığını kabul eden, yaşlandıkça mutlu olan insanlar mutlu ölüyor.(yenibirhedef.com'dan alıntıdır.)

0/Yorum Yap/Yorum

***Yorum bırakırken Adı/URL seçecekseniz URL girmeyin. O kısım boş kalsın. ***.

**Yorumunuz onaydan geçtikten sonra yayınlanır, kısa sürede onaylanır.**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sol alt köşesinde bulunan Beni Bilgilendir kutusunu işaretleyebilirsiniz. Bunun için gmail hesabınızla yorum yapmalısınız.**

Daha yeni Daha eski