Teknolojiden Uzaklaşma Gereksinimi

Genel Konular, ilginç linkler, Teknolojik Yazılar, Teknoloji, Kişisel Yayınlar, old,
Bu yazı eski bir yazıdır ve geçerliliğini kaybetmiş olabilir. alert-info
Dünyanın en prestijli okullarından Oxford Üniversitesi mezunu olan Emma Orbach (58), 13 yıldır medeniyetten uzak yaşıyor!

Orbach ormanda kendi inşa ettiği evinde, teknolojiden uzak bir hayat sürmeyi tercih etmiş.2 keçisi, 7 tavuğu ve 2 atıyla birlikte modern hayattan izole bir şekilde yaşayan Emma Orbach, bu şekilde yaşamanın kendisini mutlu ve huzurlu hissettirdiğini söyledi.58 yaşındaki kadın tam 13 senedir bu şekilde yaşıyor, kendi enerjisini kendi üretiyor.

Genel Konular, ilginç linkler, Teknolojik Yazılar, Teknoloji, Kişisel Yayınlar, old,

Yakındaki bir su kaynağından da suyunu sağlıyor.Evinin adı Tir Ysbrydol, yani “ruhlar diyarı”. 20 ve 30 yaşlarında 2 çocuğu bulunan Orbach evinde çocuklarını ağırlamayı çok seviyor, yalnız tek bir şart var: eve teknolojik herhangi bir alet getirmek yasak, telefon dahil.Oxford Üniversitesi Çince bölümünden dereceyle mezun olan Emma Orbach hayatı daha basit yaşamaya 2000 yılında karar vermiş ve o zamandan beri de hayatına bu şekilde devam ediyor.

Elektriğini kendisi üreten Amazon kadını, bu hayata imrenen 5 kişiyle bölgede komün kurmak istiyor.

Şimdi merak ettiğim şudur ki, bu kadının fotoğrafını neyle çektiler :) Herneyse.. Görünen o ki gelişen teknolojiyle insanlar yavaş yavaş bu duruma doğru yol alıyorlar, çünkü insanoğlu içgüdüsel olarak sürekli özüne dönmek isteyecektir.

0/Yorum Yap/Yorum

***Yorum bırakırken Adı/URL seçecekseniz URL girmeyin. O kısım boş kalsın. ***.

**Yorumunuz onaydan geçtikten sonra yayınlanır, kısa sürede onaylanır.**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sol alt köşesinde bulunan Beni Bilgilendir kutusunu işaretleyebilirsiniz. Bunun için gmail hesabınızla yorum yapmalısınız.**

Daha yeni Daha eski