Monotonlaşan Hayatınıza Renk Katma Yöntemleri

Kişisel Yayınlar, kişisel yazılar, old, PDR, Psikoloji, Psikolojik Yazılar, Rehberlik,

Bu yazı eski bir yazıdır ve geçerliliğini kaybetmiş olabilir. alert-info
Veya " renk getirme yöntemleri ".Biz adanalılar " katın" 'ı çok kullanırız. :) Bu paylaşımım da monotonlaşan hayattan konuşalım biraz.

Hayat ne olursa olsun devam ediyor. İşler yolunda gitse de gitmese de. Yalnız şu var ki her şey yolunda gitse dahi belli bir yerden sonra hayat monotonlaşıyor tek düzeleşiyor. Bu monoton zamanlarda insan " neden varım ki " veya " hayat çok boş " gibisinden düşünmeden edemiyor.

İşte böyle zamanlarda bu durumdan kurtulmak şart çünkü ilerlerse depresyona veya varlık bunalımına sebep olabiliyor. Daha fazla ilerlerse yani en şiddetli hale gelirse intihara bile sebep olabiliyor.

Bunun için psikolojik danışmanlık okuyan bir öğrenci olaraktan bir kaç önerim olacak izninizle:

  • Daha önce hiç yapmadığınız bir şeyi yapın

Farklılık yaratmak için tekrarlanan hareketlerinizi ne kadar az tekrarlarsanız o kadar iyi olacaktır. Daha önce yapmadığınız herhangi bir şeyi yapın. Bu bir çılgınlıkta olabilir. Mesela atlayın herhangi bir eshot - ya da iett, ego vb.- 'a hiç bilmediğiniz ve gitmediğiniz bir yere gidin. Gerekirse kaybolun.

                            Kişisel Yayınlar, kişisel yazılar, old, PDR, Psikoloji, Psikolojik Yazılar, Rehberlik,

  • Bir Enstrümana Başlayın

Önerim gitardır. Bu kişiden kişiye değişebilir ben gitarla başladım şimdi yan flüte merak saldım. Enstrüman öz güveninizi geliştirmekle birlikte sizde müthiş bir rahatlık yaratır. Ayrıca bu sayede yani kursla falan, boş vakitlerinizde artık boş kalmamış olacaksınız.

  • Blog Yazın

Boş zamanlarınızı doldurmanız açısından söylüyorum. Yazmaktan da hoşlanıyorsanız ve paylaşmayı, yardım etmeyi seviyorsanız bu öneri tam sizlik. Kişisel blog ya da bir alanda bilgiliyseniz - veya benim gibi her alandan 1 gr :) - başlayın blog yazmaya. Bunun için blogger, wordpress gibi blog araçlarını kullanabilirsiniz.

  • Halkevleri

Herhangi bir halk evine gidin.Verilen kursları sorun. Size bir liste vereceklerdir ki orada yaklaşık 90-100 tane kurs var. O kursları şöyle inceleyin ve aralarından mutlaka hobiniz olan bir şeyler çıkacaktır, yazılın o kursa ve düzenli olarak gidin. Bu da öz güveninizi geliştirmekle birlikte yeni arkadaşlar edinmenizi sağlayacaktır.

Bu öneriler uzar da uzar. Zaten yazdıkça açılıyorum. Ama hayatınızın monoton olduğunu düşünüyorsanız ve hep aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız bunlardan herhangi birini uygulamanız gerçekten çok etkili olacaktır.

Psikolojik Danışman
Fırat YALÇIN
Dokuz Eylül Üniversitesi - İZMİR

0/Yorum Yap/Yorum

***Yorum bırakırken Adı/URL seçecekseniz URL girmeyin. O kısım boş kalsın. ***.

**Yorumunuz onaydan geçtikten sonra yayınlanır, kısa sürede onaylanır.**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sol alt köşesinde bulunan Beni Bilgilendir kutusunu işaretleyebilirsiniz. Bunun için gmail hesabınızla yorum yapmalısınız.**

Daha yeni Daha eski