13 Eylül 2014 Cumartesi

0 2014 Eylül PDR-Rehberlik Okul Kadroları/ Kurum Kontenjanları - İl il sıralı -

12 Eylül itibariyle nihayet tercih dönemi başladı. 25 Ağustos başlangıç görünen tercih dönemi 18 gün yani yaklaşık 3 hafta geç başlamakla birlikte okulların açıldığı ilk haftaya yetiştirilemedi. PDR'ciler olarak ruh sağlığımızı elimizden geldiğince korumaya çalıştık. Nihayetinde Okul Psikolojik Danışmanlığı yani MEB'in tabiriyle Rehberlik alanı için 2876 kontenjan verildi, 12 Eylül - 18 Eylül arası tercih dönemi oldu ve 22 Eylül iş başlangıç günü olarak belirlendi.

Bakanlığın yayınladığı kurum kontenjanlarında ilginçtir ki il, ilçe ve hatta bölüm-okul her şey karışıktı. Hal böyle olunca ctrl+f yapıp tek tek rehberlik diye bulmaktan gözlere gıda gelmişti. Excelden rehberliğe göre sıralama yapıp sadece rehberliği başka bir excele kaydettim ve blogda yayınlayayım dedim. Umarım meslektaşlarıma katkım dokunabilmiştir.

Bu belgede tam olarak ne var?

-İllere göre sıralanmış kurum kontenjanları (sadece rehberlik alanı için)Rehberlik Alanı Kurum Kontenjanları İl il sıralanmış halde Tıkla-İndir

Nasıl indireceğim?Yukarıdaki resimde işaretlediğim yere tıklayarak dosyayı kendi bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Tavsiyem, indirdiğiniz excel'de sol aşağıda bulunan 2. sayfaya geçin ve 1. sayfadan istediğiniz kurumları seçip buraya yapıştırıp tercihinizi oluşturun. Kıyaslama imkanınız oluyor, güzel oluyor. En azından ben öyle yapıyorum.

İkinci tavsiye,  buraya tıklayarak ilgilendiğiniz okulun konumunu, web sitesini, fotoğraflarını ve kadrosunu görebilir, okuldaki öğrenci sayısı vs. ulaşabilirsiniz.

Tercih sonuçlarımız hepimiz için hayırlısı olsun.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**