27 Mart 2013 Çarşamba

0 Yaşlandıkça Mutlu Olan İnsanlar Mutlu Ölür!


Yapılan bir araştırmaya göre insanların en çok orta yaşlarında mutsuzlaştığını belirledi. Yani 40lı yaşlarına geçişte yaşanan psikolojik eşiklerin en zor döneminde. Genelde bu yaşlarda kişi şimdiye kadar 
yaptıklarını sorgulamaya, renklerle dolu hayatının artık rutinleşerek grileştiğini düşünmeye başlar. Kendini, işini, sosyalliğini, ailesini sorguladıkça farklı ruh hallerine; karmaşık duygulara bürünür.
Örneğin akranlarının ölüm haberlerini duymak kişiyi üzmekle bırakmaz başına gelebileceğinden bu olasılığa yaklaşmış olmaktan, yaşlandığını hissetmekten korkmaya başlamasına neden olur.
O yaşına kadar bastırılmış bütün duyguları için , kırıldığı için, üzüldüğü için, ağladığı günler için, mutsuz günleri için üzülür. Geçen yıllarına üzülür, iyi değerlendiremediğini düşünür çünkü.

Ancak o eşiği aştıktan sonra yeniden doğmuşcasına mutluluğu yeniden yakalarlar.
Orta yaş bunalımına girmemek için sahip olduğunuz manevi değerlerinizi düşünerek başlayabilirsiniz. Sağlığınız yerinde mi, sevdiklerinizin kaçı yanında, kaç tane gerçek dostunuz var, sevildiğinizi hissettiriyorlar mı size? Önemli olan bunlar..

Yaşlandığını kabul eden, yaşlandıkça mutlu olan insanlar mutlu ölüyor.
(yenibirhedef.com'dan alıntıdır.)
Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**