2 Mart 2013 Cumartesi

7 Etrafında Hobilerin ile Alakalı Kimse Olmaması Durumu

Çook uzun zamandır bloga yazı yazmadığımı fark ettim. Son zamanlarda buna sebep çok yoğun olmam ama bahane üretmeye gerek yok genel olarak üşengeçlik denebilir. :) .. Son zamanlarda saglamoyun.com bayağı bir zamanımı almaya başladı, bunun yanı sıra 10.ulusal pdr kongresinin de sitesi 1 haftadır yoğun bir şekilde uğraştırıyor. Yeni bir site kurma sistemi olan Joomla yı yeni öğrendim ve site üzerinde uyguladım. Öğrenme ve uygulama birleşince bayağı vakit aldı, fakat hem bana hem de kongreye gelecek olan meslektaşlara faydalı oldu.


Sisteme (joomlaya) yabancı olmama rağmen benim hazırlamamın sebebi koskoca bölümde site işleriyle ilgilenen başka birilerinin olmaması. Site işleri, site kurmak, basit kodlama dili, yayın yapmak vs. en çok zaman harcağım hobilerimden... Şunu fark ettimki özellikle çevremde web yazılımcı, web master yok ya da blog yazarı dahi çok az. Hadi blog yazarı var az da olsa ama web kodlamadan az da olsa anlayan hiç kimse yok. Bu üzücü bir durum. Kongre sitesi için Deü bilişimde gürkan abi ile tanışınca bir iki kodlama muhabbeti edince vay be dedim demek ki başkaları da varmış bu işlerden zevk alan. Tabi ki vardır ama nedense çevremde yoklar.

Joomla genel olarak güzel bir sistem fakat daha güzel olan yeni bir şeyler öğrenmenin verdiği o tat. 6 yıldır blogger-wordpress ile uğraşıyorum bir eksiklik var nerede diyordum (bloggerlık bakımından) o da yeni sistemler öğrenmekmiş :) .. Biraz daha boş olduğumda form kurma aracı olan ve hakkında hiçbirşey bilmediğim Vbulletin'i de öğrenmeyi planlıyorum. Çünkü geliştiğini hissettikçe mutlu oluyor insan.

Blog da böyle bir şey işte, yazmaz yazmazsın, bir başına geçince çen çen çen, susmazsın. Bu kadar uzun yazıyı kim okuyacak sanki. Gerçi okunsun diye mi yazılır yazılar, tartışılır. En iyisi artık keseyim yazıyı, zaten bu kısma kadar okuyup geldiyseniz sizi tebrik ediyorum, başarılı olursunuz siz bu hayatta, gerçekten.

Sağlıcakla..


Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


7 yorum:

 1. Ben bu hayatta başarılı olucam yani? İnşallah ikimizde oluruz. İnanın bende isterim web işleriyle uğraşmak ilgimde vardır ancak vaktim çok kısıtlı. Çok yoğun ders programım var. Stajda çıktı başımıza. Yanınızda olmak isterdim. Yolunuz açık olsun başarılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük ihtimal zaten başarılısınızdır(genel olarak) :).

   Teşekkürler değerli yorumunuz için, sizlere de başarılar, kolaylıklar.

   Sil
 2. Abi bence biraz blogunla da ilgilen. Eskiden hergün yeni şeyler ekliyordun tabi bende hemen okuyordum, Blogun çok tutulmuştu ama şimdi blog gerilemeye başladı bence biraz blogun ile de ilgilen ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belli bir aşamadan sonra çok yayın yapmak yerine az ve öz yayın yapma yoluna girdim galiba Mehmet. Teşekkürler :)

   Sil
 3. Ulan ben senin google plusta bile çevrendeyim (: Bir de yazmış çevremde kodlama ile uğraşan yok diye aymaz adam seni. Sen gelirken ben gidiyordum :D This is İstanbul ulan :D Ayıpsın Joomla, wordpress , blogger , vbulletin, daş ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dikkati çekiyorum evdaşım :)

   "Hadi blog yazarı var az da olsa ama web kodlamadan az da olsa anlayan hiç kimse yok."

   Bu kısımda hiç kelimesi seni kapsamamalıydı, haklısın :)

   Sil
  2. Ben de zaten sana takılacak yer alıyordum sevgili evdaşım :D Adamsın !

   Sil

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**