14 Ocak 2013 Pazartesi

0 Teknolojiden Uzaklaşma Gereksinimi


Dünyanın en prestijli okullarından Oxford Üniversitesi mezunu olan Emma Orbach (58), 13 yıldır medeniyetten uzak yaşıyor!

Orbach ormanda kendi inşa ettiği evinde, teknolojiden uzak bir hayat sürmeyi tercih etmiş.2 keçisi, 7 tavuğu ve 2 atıyla birlikte modern hayattan izole bir şekilde yaşayan Emma Orbach, bu şekilde yaşamanın kendisini mutlu ve huzurlu hissettirdiğini söyledi.58 yaşındaki kadın tam 13 senedir bu şekilde yaşıyor, kendi enerjisini kendi üretiyor.


Yakındaki bir su kaynağından da suyunu sağlıyor.Evinin adı Tir Ysbrydol, yani “ruhlar diyarı”. 20 ve 30 yaşlarında 2 çocuğu bulunan Orbach evinde çocuklarını ağırlamayı çok seviyor, yalnız tek bir şart var: eve teknolojik herhangi bir alet getirmek yasak, telefon dahil.Oxford Üniversitesi Çince bölümünden dereceyle mezun olan Emma Orbach hayatı daha basit yaşamaya 2000 yılında karar vermiş ve o zamandan beri de hayatına bu şekilde devam ediyor.

Elektriğini kendisi üreten Amazon kadını, bu hayata imrenen 5 kişiyle bölgede komün kurmak istiyor.

Şimdi merak ettiğim şudur ki, bu kadının fotoğrafını neyle çektiler :) Herneyse.. Görünen o ki gelişen teknolojiyle insanlar yavaş yavaş bu duruma doğru yol alıyorlar, çünkü insanoğlu içgüdüsel olarak sürekli özüne dönmek isteyecektir.
Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**