2 Haziran 2012 Cumartesi

0 South Park Nasıl Yapılıyor?

 
South Park çizgi-dizisi hakkında hiçbir bilgi sahibi olmayanlar lütfen bir çıksınlar(hatta bir yerlerden atsınlar kendilerini) :) .. Ya da en yakın dizi izleme sitesinden 1-2 bölüm izledikten sonra okusunlar bu yazımı.

"South Park (Türkçe: Güney Parkı), 1997 yılından itibaren, 18 yaşından büyükler için yayınlanmakta olan ABD yapımı animasyon komedi dizisi. Yaratıcıları Trey Parker ve Matt Stone'dur. ABD'de Comedy Central kanalında oynamaktadır. Dizinin kontratı 2013'e kadar uzatılmıştır. Dizinin 15. sezonu 27 Nisan 2011 tarihinde başlamıştır. Dizinin 1999 yılında South Park: Bigger, Longer & Uncut adlı uzun metraj sinema filmi gösterime girdi. Filmdeki bazı şarkılar ödüllere lâyık görüldü." --Wikipedia--


2-3 yıldır takip ettiğim efsane çizgi-dizi south park'ın hep nasıl yapıldığını merak etmişimdir. Yani aslında izleyenler bilir bir bölümde hatta kendileriyle dalga geçmişlerdi, "3 boyutlu karakterlerde çizebiliriz ama halk bunu sevdi" demişlerdi. Gerçekten de dedikleri gibi. Yani karakterler 3 boyutlu olsaydı Cartman falan, teknoloji son seviye kullanılsaydı hatta türkçe dublaj falan yapılsaydı şahsen bu kadar sevmezdim, çoğu kişinin de bu fikirde olduğunu düşünüyorum.

Hep demişimdir aslında çok sevdiğim, takip ettiğim bir çok şey var ama daha blogda yazma fırsatı bulamadım diye, işte South Park tutkum bunlardan birisidir. Herhangi bir şeye moreliniz bozulduysa açın izleyin, kendinize gelin. :)

Ama tabi herkesin zevki bir olacak diye bir şeyde yok ki zaten herkesin sevmesini de beklemiyorum.

Kendimi south park karakterlerinden Kenny ile bağdaştırdım. Hatta öyle ki bir Keny t-shit'üm bile var. Kendini ifade edememesi, sürekli başına kötü bir şeyler gelmesi, saflığı.. vb. özellikleri beni tutuyor. Peki merak ettim ey South Park tutkunları, siz en çok hangi karakteri seviyorsunuz?

Onu bunu geçelim de gel gelelim bu efsane nasıl yapılıyor? Şimdi arkanıza yaslanın ve South Park'ın bir bölümünün yapılma sürecini anlatan aşağıdaki üç videoyu sırasıyla izleyin. Keyifli İzlemeler...Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**