17 Haziran 2012 Pazar

0 Bilinçdışımızdaki Negatif Duygular

Negatif duygular bilinçdışımızda depolanırlar. Ama bilinçdışı/altı onları orada istemez. Çünkü onlar sizin için iyi değildir. Şunu bilmelisiniz bilinçaltınız harika sevgi dolu sizinle ilgilenen bir parçanızdır. O sizi gerçekten sever. O tıpkı bir ağabeyin ablanın kardeşine sahip çıkması gibi size sahip çıkar. bilinçaltınız sizi gerçekten sever ve ondan ne yapmasını isterseniz onu yapmak iter. 


Sorun şudur: Bunca yıl ondan bir şey yapmasını bilinçli olarak ya istememişsinizdir ya da isteseniz ile bunu sonuç üretecek bir şekilde yapmamışsınızdır. Genel olarak karşılaşılan sorun budur.

Bunun yerine muhtemelen “bilinçli aklınız”a teklif ediyorsunuz. Ama bilinçli aklın görevi sizi memnun etmek ve istediğiniz şeyleri yapmak değildir. bilinçli aklınızın farkındasınızdır. O size yardımcı olamaz.

bilinçaltınız kalbinizin atmasını kan dolaşımınızı nefes almanızı vb. şeyleri kontrol eder. O unları hiç durmadan ve milyonlarca kez yapmaktadır. Öyleyse böyle mucizevi şeyleri bu şekilde otomatik olarak yapabiliyorsa; bilinçaltı için hayatınızda istediğiniz şeyleri yapabilmesi için size gerçekten yardımcı olması zor mudur? Şüphesiz ki hayır! İlk olarak bilinçaltınızla nasıl iletişim kuracağınızı öğrenmeniz gerekir bu istediğiniz geleceği tekrar ve tekrar oluşturabilmeniz için yardımcı olacaktır.

Çünkü bilinçaltınız vücudunuzu yönetiyorsa ve o vücudunuzsa; eğer bilinçaltınız anılarınızın yetkilisi ve o anılarınızsa tüm davranışlarınızın ve tüm öğrendiklerinizin sorumlusuysa onu tanımak iyi olmaz mı?

Bilinçaltının kirli pis şeytani yönlerle dolu olduğunu düşünmeniz olasıdır. Bu durum bilinçaltınızda yerleşen birçok çözülmemiş negatif duygunun varolmasından ve pusuya yatmasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda bilinçaltınızın iyi olmadığını düşünebilirsiniz. bilinçaltı negatif duyguları tahliye etmek ve sinir sistemindeki blokajlardan kurtulmakla sorumludur. bilinçaltı sürekli olarak bunları çözmeniz için önünüze getirir. Bu nedenle onun size arkadaşça davranmadığını düşünebilirsiniz. Ama gerçek şudur ki negatif duygulardan nasıl kurtulacağınızı bilirseniz bilinçaltınız artık onları tekrar tekrar aklınıza getirerek hatırlamanızı engelleyecektir.(Kaynak: Hayatimdegisti.com)
Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**