31 Mayıs 2012 Perşembe

2 Hedef Sistem Dosyası İçin Büyük Uyarısı ve Çözümü

Birkaç dakika önce yaşadığım ve çözdüğüm bir sorunun çözümünü sizde şu an yaşıyor olabilirsiniz. Flash diske boyutu büyük dosya atamıyorsanız, bunu çözmenin bir yolu var.


Şimdi okuyacağınız yol ile flash diskinizin içindeki dosyalara maalesef veda etmek zorunda kalacaksınız.


'Dosya adı' dosyası hedef dosyası için çok büyük" diyor ve kopyalamaya izin vermiyorsa bunun nedeni dosya sisteminizin FAT32 olmasıdır. Problemin düzelmesi için dosya sistemini Fat32 den ntfs yapmanız lazım peki nasıl.Bilgisayarım üzerine sağ tıklayarak yönete girin, oradan Disk yönetimi menüsünden ilgili flash diskinizi bulun ve üzerine sağ tıklayarak biçimlendir deyin, ekrana gelen uyarıları izleyerek NTFS olarak biçimlendirin


Not: Hızlı biçimlendirmeyi seçin çünkü normal biçimlendirirseniz işlem çok uzun sürebilir.


Şunu da hatırlatmalı: DVD player veya harici medya player gibi cihazlara diskinizi bağladığınızda ntfs formatlı olacağından tanımaz. Ama NTFS formatı FAT formatından çoğu açıdan iyidir.(bkz: yukarıdaki resim)


Flash'ın içindekileri kaybetmeden dosya sistemini değiştirmek istiyorsanız açıkçası deneyip görmedim ama şurada bir arkadaş anlatmış, deneyebilirsiniz.


Sağlıcakla...

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


2 yorum:

  1. o kadar yere baktım hic bise anlamadm burdan aynı sekilde yaptım hemen oldu saolasın :D

    YanıtlaSil

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**