15 Mayıs 2012 Salı

0 Facebook Kullanıcısından Artık Para Alacak

Anasayfasında "Ücresizdir ve sürekli ücretsiz kalacaktır." yazan facebook sözünü tutmadı. Hürriyetin haberine göre Facebook'da ileti paylaşan kullanıcıları hedef alan bu özellik sayesinde kullanıcılar, bedelini ödediği herhangi bir iletiyi tüm arkadaşlarının görebilmesini sağlayacak. Normal şartlarda paylaşılan bir ileti kullanıcının tüm arkadaşlarına ulaşmıyor ve bu özellik ile arkadaş listesinin tamamı paylaşılan içerikten haberdar olacak. Bu özellikten faydalanacak kullanıcıların hangi tutarda ödeme yapacağı ise henüz belli değil.

Ancak bu değişimle birlikte bazı sakıncalar da ortaya çıkıyor. Özellikle spam türü paylaşımların bu özellik ile herkesin anasayfasına düşme ihtimali kullancıları kaygılandırıyor.


Yorumum:

Facebook başlı başına önce hayata girmeyi başardıysa ceplere de girmeyi mutlak başarır. Kitle önce isyan eder ama sonra paşa paşa para verir. Ama bu çok büyük bir risk. Çünkü başka bir sosyal ağ kuruluşu bunun tam tersini yapar ve kullanıcıları götürür. Tabi facebook kullanıcıları mı daha çok önemser, parayı mı bunu bilemeyiz, göreceğiz. Bu arada bedavayken sizi facebook sayfamızı beğenmeye davet ediyoruz :) .. Teşekkürler.


Daha fazla ayrıntı ve haberin orijinali için TIKLAYINIZ!
Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**