3 Mart 2012 Cumartesi

0 Bilgisayarda Aile Koruması/Denetimi Nasıl Yapılır?

Çocuğunuz bilgisayar başında saatlerce zaman geçiriyorsa ve siz bunu nasıl engelleyeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki video tam sizlik. Aslında bu yazı çocuklar için sinirlendirici olabilir ama yapacak bir şey yok :) ..

Çocukların bilgisayar başında fazlaca vakit geçirmeleri üretimi hızlı olan beyin hücrelerinin sayısını azalttığı gibi gözü de yorarak çocuğa zarar vermektedir. Ayrıca bilgisayarda çocuğun neyle uğraştığı da bu nokta da önem taşır. Yani çocuğunuz bilgisayarda çok fazla şiddet içerikli oyun oynarsa bu onun gelecekte oluşturacağı kişilik yapısına doğrudan zarar verir.

Windows7 de çocuğunuzu korumanız mümkün. Denetim masasından eriştiğimiz koruma paneli üzerinden çocuğunuza istediğiniz günlerin istediğiniz saatlerinde takılma olanağı sunabiliyoruz.Bunun için bir program yüklememiz gerekmiyor.

Aşağıdaki videoyu izledikten sonra çocuğunuzun bilgisayar başında geçirdiği süreyi, oynadığı oyunları, erişebileceği programları  kolayca sınırlayabileceksiniz. Videoda bunun nasıl olacağını anlatan arkadaş çok sade ve öz anlatmış.

Buyrun:

Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**