4 Aralık 2011 Pazar

0 Barış Abinin Kalbimdeki Yeri Apayrıdır

Bugün gitarda çalmayı öğrendiğim iki parça oldu. Çalışmıyor çalışmıyor biden çalışıyoruz işte :).. Birisi Haluk leventten Ankara'da şarkısı. Tam gitarlık, kısa, hoş ve çalması kolay zevkli bir parça..
İkinci ise Barış Manço 'dan, Barış abiden  ...


Öldüğü için ağladığım şu dünyada sadece 2 ünlü oldu. Birisi Kemal Sunal diğeri Barış Manço. Barış Akarsuya da çok üzülmüştüm ama ağlayacak kadar değil.


Barış Manço benim küçüklüğümün, çocukluğumun eğlencesi, biricik abisi benim akranlarımın hepsinin babasıydı. Kimse yoktur ki barış manço dan nefretle bahsetsin. O cennetin dünyadaki timsali gibiydi..


Şarkıları bizi bizden geçirdi yıllarca hala da ruhumuzu okşamaya devam ediyor. Şimdi ki çocukların Barış Abi ile değilde ben10,
sünger bob gibi şeylerle büyümesine açıkçası üzülüyorum.. 


1-8 Şubat'ın Barış Manço Haftası olduğunu biliyor muydunuz?
Ve yıllar yıllar sonra çocukluğumun o biriciği Barış abinin bir parçasını gitarla çalabilmek.. Gururlandım... Keşke barış abi görseydi .. Keşke...  :-(ALLAH RAHMET EYLESİN.. MEKANI CENNET OLSUN..
Bu yazıyı beğendiniz mi?

Yeni yazılar e-mail adresinize gelsin!

Destek için:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

***Yorum bırakabilmek için yorumunuzu yazdıktan sonra "gmail" hesabınızı giriniz***.

**Yorumunuz onay gerektirmez ve hemen yayınlanır.**


**Küfür veya argo içeren yorumlar kesinlikle silinecektir!**

**Yazdığınız yoruma cevap yazıldığında haberdar olmak için yorum formunun sağ alt köşesinde bulunan E-posta yoluyla abone ol linkine tıklayabilirsiniz.**